اخبار

۲۳ تير ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰ تعداد بازدید: ۶۵۵

اقتصاد شهري و توسعه پايدار در گرو تعامل مديران با يکديگر است

اقتصاد شهري و توسعه پايدار در گرو تعامل مديران با يکديگر است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با تاکید بر اینکه اقتصاد شهری و توسعه پایدار در گرو تعامل مدیران با یکدیگر است، گفت: امروز راه چاره مشکلات استان در سرمایه گذاری بوده بنابراین شورای شهر و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این زمینه می توانند پازل زیبایی را با تعامل با یکدیگر بسازند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، مهدی محمدی در دیدار اعضای شورای شهر با سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت: از 19 مورد جاذبه های طبیعی گردشگری شناخته شده، خراسان شمالی 11 مورد آن را دارا بوده که این ظرفیت بسیار خوبی برای معرفی استان است.

وی با بیان اینکه افق روشنی را برای میراث فرهنگی استان متصور است، با اشاره به تور سرمایه گذاران خارجی که 10 و 11 تیرماه جاری و با حضور سرمایه گذارانی از 8 کشور خارجی در بجنورد برگزار شد، عنوان کرد: مدیر بومی توانمند که پیش از این نیز قابلیت های خود را نشان داده است این بار در حوزه میراث فرهنگی دلسوزانه پای کار بودند و نشان دادند سرمایه گذاری و توسعه استان از دغدغه هایشان است.

وی با اشاره به اینکه هر مسئله ای که دغدغه مردم است، میراث فرهنگی برای حل آن باید وارد عمل شود، تصریح کرد: این تور سرمایه گذاری انسجام و تعامل مدیران برای پیشرفت استان را بیش از پیش نمایان کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به برگزاری تالار مذاکرات سرمایه گذاری در 28 و 29 تیرماه جاری، از آن به عنوان بزرگترین رخداد اقتصادی استان یاد کرد و افزود: امیدوارم در این برنامه نیز همه همکاری کنند تا شاهد نتایج و خروجی ماندگاری باشیم.

محمدی همچنین اظهار داشت: در شورای اسلامی شهر بجنورد، کمیته ای با عنوان آثار تاریخی و میراث فرهنگی تشکیل شده است که امیدواریم با نگاه جدید اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، این کمیته فعال شود و دغدغه های خود را دنبال کند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این دیدار گفت: اقدامات ما به مثابه پازلی است که اگر در کنار یکدیگر قرار بگیرد منتج به نتیجه زیبایی خواهد شد، بنابراین باید همه ما دست به دست هم دهیم تا بتوانیم تابلوی ماندگاری از اقدامات خود را برای مردم به یادگار بگذاریم.

حبیب یزدان پناه با اشاره به دیدارهای خود با سرمایه گذاران بزرگ و کوچک استان، عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وظیفه خود می داند در فرآیند به نتیجه رسیدن امور سرمایه گذاران، آنها را تا بیشترین حد ممکن کمک کند.

استفاده از فضای کاروان سرای سبزه میدان و تبدیل آن به پاتوقی فرهنگی برای مردم شهر، تجلیل از سرمایه گذاران، توجه به تولید کنندگان و هنرمندان صنایع دستی و فراهم آوردن امکان بازدید مردم از آیینه خانه در شب از جمله پیشنهادات سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این دیدار بود.

یزدان پناه همچنین با اشاره به آغاز کاوش در معصوم زاده بجنورد، در این خصوص نیز مواردی را با اعضای شورای شهر در میان گذاشت و خواستار همراهی جهت ایجاد موزه مشاهیر در پارک توریستی بش قارداش و همچنین بازارچه دائمی صنایع دستی در محل پارک بابا امان شد.

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto