اخبار

۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰ تعداد بازدید: ۴۷۲

دوره آموزشي بيو تروريسم در بجنوردبرگزار شد

دوره آموزشي بيو تروريسم در بجنوردبرگزار شد

دوره آموزشی بیوتروریسم ویژه بهره برداران و مدیران واحدهای اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی،محمد سویدانلویی گفت: دوره آموزشی بیوتروریسم با همکاری معاونت گردشگری اداره کل و دفتر حراست کل ویژه بهره برداران و مدیران واحدهای اقامتی وپذیرایی بین راهی خراسان شمالی  به منظور آشنایی با تهدیدات وآسیب پذیری‌های حفاظتی و امنیتی در حوزه گردشگری برگزار شد.

 

سویدانلویی افزود: بیوتروریسم پدیده ای است که در آن نه کسی بیانیه صادر می‌کند، نه خبر می‌دهد و نه کسی مسئولیت آن را قبول می‌کند  بنابراین مدیران واحدها و تاسیسات گردشگری در این امر نقش مهمی دارند و نسبت به این موضوع مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

 

وی گفت: یکی از چالش های این موضوع نبود اطلاع رسانی دقیق و سریع است بنابراین در حوزه گردشگری می‌طلبد که مدیران و فعالان این حوزه اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و به موقع داشته باشند و در این راستا می‌توانند موضوعات حوزه بیوتروریسم و امنیتی در زمینه گردشگری و توریسم را به شماره 37262040اطلاع رسانی کنند.

 

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این دوره آموزشی امید، رضایت، امنیت، هویت و وحدت به عنوان پنج شاخصه مهم امنیتی عنوان شدند. همچنین بیان شد جذب گردشگر داخلی و بین المللی برای کشور و خراان شمالی  یک ظرفیت است و اگر بتوانیم میزان ماندگاری را افزایش دهیم ظرفیت است اما هر چه میزان ماندگاری را بالا ببریم یعنی احساس امنیت بیشتر است برای مسافر و اقتصاد مقاومتی نیز در آن نمود پیدا می‌کند از طرفی امنیت به ارتقای حوزه گردشگری نیز کمک می‌کند. 

 

 وی در پایان گفت: در بحث گردشگری زائران و مسافران به آژانس دارها و هتل دارها بی اعتماد شده اند بنابراین باید این احساس خطر را برطرف کرد و امنیت را دوباره به این حوزه برگرداند.

در ادامه این دوره بیان شد که کمیته و اتاق فکری تشکیل شود که همه هتل ها، مراکز اقامتی و .. یکی از اهدافشان این باشد که به جامعه هدف خود یک توشه و سوغات تاثیر گذار ارائه دهد. این دوره آموزشی مورخ 2/11/96به مدت 8 ساعت برگزارشد .

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto