اخبار

۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ تعداد بازدید: ۷۳۰

کشف و ضبط سه دستگاه فلزياب پيشرفته در رازو جرگلان

کشف و ضبط سه دستگاه فلزياب پيشرفته در رازو جرگلان

کشف  و ضبط سه دستگاه فلزیاب پیشرفته در رازو جرگلان

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی،  سه دستگاه فلزیاب پیشرفته در شهرستان رازو جرگلان کشف و ضبط شد.

 

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان راز و جرگلان گفت: طی گزارشی مبنی بر تردد مشکوک خودرویی در حوالی روستاهای آدینه قلی و داشلی قلعه، خودروی یادشده توقیف و در بازرسی صورتگرفته تعداد سه دستگاه فلزیاب کشف و ضبط و دو تن دستگیر شدند.

 

قاسم بهادری گفت: طبق قانون ضرورت اخذ مجوز برای ساخت، خرید و فروش دستگاه‌های فلزیاب، ساخت، خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب وهمچنین ورود آن به کشور منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی کشور می‌باشد.

 

 وی گفت: متخلفان از مفاد این قانون به ضبط و مصادره دستگاه مذکور محکوم می ‌شوند و چنانچه شیء یا دستگاهی به ‌قصد کشف اموال فرهنگی، تاریخی در حفاری غیرمجاز مورد استفاده قرار گیرد متخلفان براساس قانون مجازات اسلامی به یک تا سه سال حبس محکوم می‌شوند.

 

هم‌ استانی ها می‌توانند هر گونه اطلاعات و گزارش در مورد جرم مواریث فرهنگی کشور را از طریق شماره 05832228954 برای پیگیری و رسیدگی به یگان حفاظت استان مخابره کنند.

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto