اخبار

۱۹ تير ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱ تعداد بازدید: ۱۲۳

راه‌اندازي شعبه اختصاصي براي رسيدگي به جرائم حوزه ميراث‌فرهنگي خراسان شمالي

راه‌اندازي شعبه اختصاصي براي رسيدگي به جرائم حوزه ميراث‌فرهنگي خراسان شمالي

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی با پیشنهاد تشکیل شعبه‌ای اختصاصی به‌منظور رسیدگی ویژه و سریع به جرائم و پرونده‌های میراث‌فرهنگی، موافقت و اعلام همکاری کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، مدیرکل و معاونان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان روز چهارشنبه 18 تیرماه 99،  با دادستان جدید بجنورد دیدار و ضمن تبریک این انتصاب، موضوعات و مسائل مرتبط حوزه کاری را مطرح کردند.

سیدجواد ایلالی دادستان جدید مرکز استان خراسان شمالی در این دیدار، از اعلام آمادگی دادستانی به‌منظور همکاری بیشتر با هدف حفاظت از میراث‌فرهنگی خبر داد.

ایلالی ضمن موافقت و استقبال از پیشنهاد تشکیل شعبه اختصاصی با هدف رسیدگی ویژه و سریع به جرائم میراث فرهنگی استان، عنوان کرد: «آثار تاریخی و مواریث فرهنگی به‌عنوان شناسنامه و هویت ما شناخته می‌شوند و حفاظت از آثار تاریخی و میراث‌فرهنگی برعهده همه ما است.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی نیز در این دیدار به مسائلی که یگان حفاظت در بخش پیشگیری از وقوع جرایم علیه میراث‌فرهنگی، کشف جرم و دستگیری مجرمان با آن مواجه است، اشاره داشت.

حبیب یزدان‌پناه همچنین پیگیری کارت ضابطان قضایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: «تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم میراث‌فرهنگی، تسهیل در روند رسیدگی به جرائم و تخلفات این حوزه را به‌دنبال خواهد داشت.»

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto