اخبار

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ تعداد بازدید: ۱۹۲

نخستين اقامتگاه بوم‌گردي جاجرم افتتاح شد

نخستين اقامتگاه بوم‌گردي جاجرم افتتاح شد

اقامتگاه بوم‌گردی باغ بهشت هم‌زمان با دهه فجر در روستای طبر شهرستان جاجرم با حضور مردم و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، این اقامتگاه بوم‌گردی هم‌زمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور جمعی از مردم، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، فرماندار و امام‌جمعه جاجرم و... افتتاح شد.

این اقامتگاه با همت بخش خصوصی و تسهیلات دریافتی به میزان 2میلیارد ریال با مساحت 250 مترمربع به‌عنوان نخستین اقامتگاه بوم‌گردی جاجرم در روستای طبر به بهره‌برداری رسید.

جاجرم به دلیل واقع‌شدن در حاشیه کویر مرکزی و نیز اتصال به کوه از پوشش گیاهی و اقلیمی متنوعی برخوردار است. این شرایط، منطقه را به زیستگاه منحصربه‌فردی برای گونه‌های مختلف گیاهی و نیز جانوری ازجمله یوزپلنگ ایرانی که تنها بازمانده نژاد آسیایی است، بز کوهی، قوچ، مارال، قرقاول، تیهو و گربه وحشی تبدیل کرده‌ است و بر این اساس میاندشت به‌عنوان یکی از زیستگاه‌های مطرح کشور شناخته می‌شود.

کلاه کرکی جاجرم، جوراب پشمی و چادرشب سنتی هم ازجمله صنایع‌دستی این منطقه بوده و کشک و قره‌قروت سنخواستی و آلوبخارا جلگه شوقان از سوغاتی‌های شهرستان جاجرم است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto