اخبار

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱ تعداد بازدید: ۲۳۷

حضور فعال خراسان شمالي در جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام

حضور فعال خراسان شمالي در جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام

هنرمندان صنایع‌دستی و گروه‌های آیینی خراسان شمالی با هدف معرفی فرهنگ و سنت‌های این استان در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام به میزبانی استان گلستان، حضوری فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل این اداره اظهار داشت: « ۴ غرفه صنایع‌دستی استان در جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در گرگان و گنبد برپا و هنرمندانی در رشته‌های معرق چوب، نساجی، سفال و... تولیدات خود را عرضه می‌کنند.»

یزدان پناه افزود: همچنین دو سیاه‌چادر با هدف عرضه انواع غذاها و دم‌نوش‌های محلی از سوی هنرمندانی از خراسان شمالی در این جشنواره بر پا است.

او با اشاره به حضور 3 گروه موسیقی آیینی و بومی استان در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام، گفت: «اجرای این گروه‌ها علاوه بر نشاط اجتماعی، بستر مناسبی برای شناسایی و معرفی فرهنگ و سنت‌های اقوام استان به مردم دیگر استان‌های کشور است.»

او تصریح کرد: «این جشنواره از 21 تا 24  آبان در سالن محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرستان گرگان در حال برگزاری است و از تاریخ 26 تا 29 آبان ماه جاری نیز در مجموعه ورزشی المپیک  شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.»

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto