اخبار

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ تعداد بازدید: ۲۳۴

مراتب ثبت ملي درختان کهن‌سال روئين ابلاغ شد

مراتب ثبت ملي درختان کهن‌سال روئين ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با ارسال نامه‌ای، مراتب ثبت مجموعه درختان چنار کهن‌سال روئین در فهرست میراث طبیعی ملی را به استاندار خراسان شمالی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، در نامه دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به محمدعلی شجاعی استاندار آمده است؛

«در اجرای تبصره ماده 2 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور مصوب دی‌ماه 1382 و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد 1384 هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی، «مجموعه درختان چنار کهن‌سال روئین» واقع در استان خراسان شمالی، شهرستان اسفراین، بخش مرکزی، روستای روئین، پس از تشریفات قانونی لازم به شماره 547 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود. هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولین ذی‌ربط در استان ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

گفتنی است؛ اثر طبیعی مجموعه درختان چنار کهن‌سال روئین با قدمت حدود 150 الی 450 سال در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت شد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto