اخبار

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹ تعداد بازدید: ۲۰۰

اقامت بيش از 10 هزار مسافر در بوم گردي‌هاي خراسان شمالي

اقامت بيش از 10 هزار مسافر در بوم گردي‌هاي خراسان شمالي

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به افزایش روز افزون استقبال از بوم گردی‌ها در استان گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی طی تابستان امسال بیش از 10 هزار مسافر و گردشگر را اقامت دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: در تابستان امسال، 10 هزار و 48 مسافر و گردشگر، بوم گردی‌های استان را برای اقامت خود انتخاب کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 3 هزار و 328 نفر بوده است.

او افزود: 33 اقامتگاه بوم گردی در خراسان شمالی فعالیت دارند که تعدادی از آن‌ها توانسته‌اند درزمینهٔ جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موفق عمل کنند و در بیشتر روزهای تابستان، ظرفیت اقامتی آن‌ها تکمیل بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی عنوان کرد: با مطرح‌شدن تعدادی از بوم گردی‌ها در سطح ملی، در حال حاضر تورهای گردشگری و مسافران از اقصی نقاط کشور در بوم گردی‌های استان اقامت می‌کنند و از طبیعت پاییزی استان بهره می‌برند.

یزدان پناه گفت: گردشگران در این اقامتگاه‌ها می‌توانند از فرهنگ، آداب‌ورسوم و آیین‌های بکر و دست‌نخورده مناطق مختلف، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع‌دستی زنان و مردان روستانشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.

او با تأکید بر اینکه از طرح‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری و روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر دارند در راستای ایجاد اشتغال روستایی حمایت و استقبال خواهد شد، اظهار داشت: با همراهی روستائیان می‌توان زمینه مساعدی برای جذب گردشگر از طریق گسترش بوم گردی‌ها فراهم کرد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto