اخبار

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۱ تعداد بازدید: ۱۰۵

افزايش 5 برابري بازديد از موزه‌هاي خراسان شمالي

افزايش 5 برابري بازديد از موزه‌هاي خراسان شمالي

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به بازدید بیش از 34هزار نفر از موزه‌های تاریخی-فرهنگی استان طی نیمه نخست امسال، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 5 برابری داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: در نیمه نخست سال گذشته، بازدیدکنندگان موزه‌های استان 6هزار و 742 نفر بودند که در سال جاری، افزایش پنج برابری بازدیدکنندگان را شاهد بودیم.

او تصریح کرد: در نیمه نخست سال جاری، 34 هزار و 516 نفر از موزه‌های استان بازدید کردند که از این تعداد، قریب به 25 هزار بازدید مربوط به مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بوده است.

او افزود: بعد از زلزله سال 96، این مجموعه به مدت یک سال و نیم تعطیل بود اما با تلاشی که انجام گرفت، موزه مردم‌شناسی سال گذشته مجدد راه‌اندازی شد که این مهم تأثیر زیادی در افزایش بازدیدها داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی اظهار داشت: همچنین راه‌اندازی خیابان غذا در پیاده راه عمارت مفخم در ایام عید و استقبال شهروندان و مسافران از این برنامه، بازدیدها از بنای آیینه‌خانه و عمارت مفخم را افزایش داد.

در حال حاضر موزه‌های عمارت مفخم در بجنورد، قلعه جلال‌الدین گرمه، گرمابه و تاریخ شهر جاجرم، گرمابه و تاریخ شهر فاروج و موزه تاریخ شهر شیروان فعال بوده و 2 موزه نیز با مجموع مساحت هزار و 500 متر مربع در آشخانه و اسفراین در دست احداث است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto