اخبار

۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ تعداد بازدید: ۱۲۱

بازديد معاون وزير راه و شهرسازي از محدوده بافت پيراموني عمارت مفخم بجنورد

بازديد معاون وزير راه و شهرسازي از محدوده بافت پيراموني عمارت مفخم بجنورد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سفر یک‌روزه خود به خراسان شمالی از ارگ نادری شیروان و محدوده بافت پیرامونی عمارت مفخم بجنورد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران روز چهارشنبه 8 آبان ماه جاری در بازدید از اثر باستانی ارگ نادری شیروان بر ضرورت تغییر نگاه‌ها به آثار و ابنیه تاریخی تأکید کرد.

پژمان با بیان اینکه با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از ظرفیت این بناها در اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری‌ استفاده کرد، افزود: در شرایط فعلی کشور که دشمن خیال می‌کند با تمرکز بر فشار حداکثری به‌ویژه درزمینهٔ اقتصادی، می‌تواند ایران را به نرمش و زانو دربیاورد باید از ظرفیت چنین بناهایی برای درآمدزایی استفاده بهینه کرد.

وی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی بناهای تاریخی به‌منظور حفظ هویت آن‌ها و تبدیل به واحدهای درآمدزا ضروری است، گفت: باید تمام مسئولان برای حفظ و احیای بناهای تاریخی تلاش کنند تا بتوانیم فرهنگ و تمدن خود را به جهانیان معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی نیز در این بازدید با اشاره به رویکرد مثبت استاندار و معاونت امور عمرانی استانداری، گفت: رویکرد ما هم افزایی هرچه بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی به‌منظور حفظ و توسعه آثار تاریخی است.

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهری از بنای آیینه‌خانه و محدوده بافت پیرامونی عمارت مفخم بجنورد نیز بازدید کرد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto