اخبار

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷ تعداد بازدید: ۲۰۵

پورتال اطلاع رساني ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي خراسان شمالي دو زبانه شد

پورتال اطلاع رساني ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي خراسان شمالي دو زبانه شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: با هدف معرفی و تبلیغ جاذبه های گردشگری استان و پاسخگویی به نیاز گردشگران خارجی در زمینه اطلاع رسانی، پورتال این اداره کل دو زبانه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: بخش های مختلف پورتال اطلاع رسانی این اداره کل از جمله اماکن اقامتی، جاذبه ها و رویدادهای گردشگری، گالری تصاویر، معرفی صنایع دستی، راه های ارتباطی و... برای دسترسی آسانتر گردشگران خارجی به زبان انگلیسی قرار داده شده است.

یزدان پناه با بیان اینکه فاز اول پورتال اطلاع رسانی به زبان انگلیسی راه اندازی شده است، افزود: دسترسی به این پورتال برای گردشگران انگلیسی زبان از طریق آدرس https://en.nkchto.ir/ امکان پذیر است.

وی عنوان کرد: با توجه به قرار گرفتن چین به عنوان اولین کشور دارای اولویت بازار هدف برای جذب گردشگر و لغو روادید ورودی اتباع چینی به کشور، معرفی خراسان شمالی و جاذبه های گردشگری به زبان چینی در وبسایت اداره کل میراث فرهنگی استان در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای سطح بندی کشورهای بازار هدف گردشگری ایران، کشورهای هدف خراسان شمالی برای جذب گردشگر شناسایی و قرار دادن ترجمه معرفی استان به زبان این کشورها از جمله زبان روسی به زودی انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با تأکید بر معرفی و تبلیغ ظرفیت های گردشگری استان در فضای مجازی، تصریح کرد: این استان به دلیل قرار گرفتن در مسیر زائران میلیونی بارگاه امام هشتم، دارا بودن جاذبه های گردشگری و طبیعت چهارفصل و نیز تنوع فرهنگ و اقوام گوناگون، شرایط ویژه ای در زمینه گردشگری و جذب گردشگر دارد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto