اخبار

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ تعداد بازدید: ۱۹۸

استقبال مردم و مسافران از جشنواره موسيقي اقوام در خراسان شمالي

استقبال مردم و مسافران از جشنواره موسيقي اقوام در خراسان شمالي

نخستین جشنواره موسیقی اقوام که به میزبانی خراسان شمالی در حال برگزاری است، شب های خنک بش قارداش را با حضور مردم و مسافران گرم و پرشور کرده و با استقبال بی نظیری از سوی مردم علاقه مند به فرهنگ و آیین های سنتی مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، نخستین جشنواره موسیقی اقوام که از 29 مردادماه آغاز به کار کرده، توانسته است توجه بسیاری از مردم و مسافران را به سوی خود جلب کند و بش قارداش این شب ها شاهد حضور گرم علاقه مندان است.

این مردم علاقه مند به فرهنگ و آیین های سنتی طی روزهای گذشته، با حضور در پارک ملی بش قارداش، ضمن بازدید از نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی که در این پارک برپا است، در جشنواره موسیقی اقوام شرکت و لحظاتی از شب های تابستانی خود را به شنیدن نواها و تماشای رقص های آیینی و محلی اقوام مختلف سپری کردند.

اقوامی که از استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، خراسان جنوبی، خوزستان و آذربایجان شرقی به خراسان شمالی آمده اند تا همدلی و وحدت میان اقوام را با هنر خود در استان گنجینه فرهنگ ها به نمایش بگذارند و اوقاتی فرح بخش را رقم بزنند.

بش قارداش، امشب و فردا شب(31 مرداد و یکم شهریور) نیز میزبان مردم، مسافران و علاقه مندان در جشنواره موسیقی اقوام خواهد بود، این جشنواره از ساعت 20:30 الی 23 برپا است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto