اخبار

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ تعداد بازدید: ۲۱۴

راهبردهاي حفاظت از بافت هاي با ارزش تاريخي خراسان شمالي تبيين شد

راهبردهاي حفاظت از بافت هاي با ارزش تاريخي خراسان شمالي تبيين شد

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: شورای راهبردی بافت های با ارزش استان با حضور مدیران کل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی و دفتر حفظ و احیاء بناها و محوطه های تاریخی سازمان مرکزی در محل بافت تاریخی روستای روئین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: فرآیند تمام اقدامات مربوط به ساخت و ساز و مداخله در بافت های با ارزش استان ازجمله ساخت و سازهای جدید، تعمیر، مرمت و... در سازمان مرکزی بررسی، تصویب و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

یزدان پناه با اشاره به ضرورت تهیه طرح اجرایی جهت مداخلات معماری، حفاظت، مرمت و ساماندهی سیما و منظر این بافت ها، افزود: اداره کل بنیاد مسکن استان به منظور حل مشکل مسکن ساکنان در بافت روستا در جهت توسعه اقدام خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد ساخت و سازهای غیرمجاز در سال های گذشته توسط دهیاری احصاء و پیگیری های حقوقی و قانونی انجام شود، همچنین پلاک های ارزشمند در بافت روستا شناسایی و مورد حفاظت جدی قرار گرفته و از هرگونه تخریب و نوسازی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه مالکان و ساکنان در بافت تاریخی به منظور سرمایه گذاری تأسیسات گردشگری در اولویت هستند، گفت: طرح های مربوط به درخواست های خدمات گردشگری و صنایع دستی در محدوده بافت تاریخی با ارزش باید در شورای راهبردی طرح و مصوبه مورد نیاز را دریافت نمایند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto