اخبار

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۲ تعداد بازدید: ۳۸۹

اعتبارات مجموعه فرهنگي تاريخي مفخم 77درصد افزايش يافت

اعتبارات مجموعه فرهنگي تاريخي مفخم 77درصد افزايش يافت

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از افزایش 77 درصدی اعتبارات مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی مستوفیان اظهار داشت: بر اساس پیگیری های سال گذشته، مبلغ 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی به مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم اختصاص یافت که شاهد رشد 77 درصدی اعتبارات نسبت به مدت مشابه بوده ایم.

مستوفیان افزود: مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم یکی از مهم ترین آثار استان است و در حال حاضر با وجود موزه مردم شناسی در این مجموعه یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری برای مسافران و علاقه مندان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه موزه باستان شناسی و موزه اسناد و نسخ خطی در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم در سال 98 راه اندازی و بازگشایی خواهد شد، گفت: طی سال گذشته پیگیری های لازم جهت جذب اعتبارات مورد نیاز به منظور مرمت اثر، تهیه طرح مطالعات محتوای موزه، تهیه طرح مرمت و مقاوم سازی و تجهیز و موزه آرایی انجام گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: با انجام مطالعات تکمیلی جهت بروز رسانی طرح محتوایی موزه ها و مرمت و ساماندهی هر 2 اثر عمارت و آیینه خانه و محیط پیرامون می توان شرایط مطلوبی را برای حضور گردشگران و اجرای رویدادهای فرهنگی-هنری در مرکز استان را فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اعتبارات تخصیص یافته، اقدامات اجرایی به منظور راه اندازی و بازگشایی موزه باستان شناسی در عمارت و موزه اسناد و نسخ خطی در آیینه خانه مفخم در دست اجرا است، گفت: با جذب اعتبارات مورد نیاز در سال 97 اقدامات مطالعاتی و اجرایی در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم با پیشرفت مناسب توسط اداره کل میراث فرهنگی در حال انجام است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto