اخبار

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰ تعداد بازدید: ۳۵۷

ويژه برنامه هاي هفته صنايع دستي در خراسان شمالي تشريح شد

ويژه برنامه هاي هفته صنايع دستي در خراسان شمالي تشريح شد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی همزمان با فرا رسیدن هفته صنایع دستی، ویژه برنامه های این مناسبت در استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی عابدی اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برنامه های ویژه ای در استان برگزار می شود که تا پایان خردادماه جاری نیز ادامه دارد.

عابدی افزود: جشنواره قصه گویی در دو بخش آزاد و کودکان با هدف آشنایی با صنایع دستی و ترویج نقش و اهمیت این هنر اصیل در جامعه یکی از این برنامه ها است.

وی تصریح کرد: این جشنواره در بخش کودکان رده سنی 10 تا 17 سال و در تمام شهرستان های هشتگانه استان برگزار و منتخبان معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر که به صورت ملی و در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین برگزار می شود، از مشارکت در این جشنواره و برپایی سیاه چادر و معرفی و ارائه صنایع دستی استان خبر داد.

وی با بیان اینکه همایش تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه صنایع دستی استان به صورت ویژه طی هفته آینده برگزار می شود، افزود: رونمایی از اطلس صنایع دستی و نیز سامانه معرفی و فروش صنایع دستی از دیگر برنامه ها است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به اینکه بسته بندی یکی از دغدغه های حوزه صنایع دستی است، اظهار داشت: با حضور هنرمندان گرافیست و فعالان این حوزه، مسابقه بسته بندی و طراحی صنایع دستی برگزار می شود.

عابدی عنوان کرد: شرکت کنندگان در این مسابقه باید یک محصول را انتخاب و برای بسته بندی آن طرحی ارائه دهند که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی با اشاره به مشارکت دانشجویان رشته صنایع دستی دانشگاه بجنورد در برگزاری برنامه های این هفته، گفت: علاوه بر این، نمایشگاه های جنبی مختلفی به منظور معرفی و عرضه صنایع دستی با مشارکت برخی از دستگاه ها و ادارات برپا می شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه های صنایع دستی نیز با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمام شهرستان های استان برپا می شود، افزود: روز جمعه 24 خردادماه نیز در محل مصلای بجنورد، صنایع دستی در قالب عرضه و اجرای زنده، معرفی خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی حضور صنعتگران در برنامه های مختلف صدا و سیما به مناسبت هفته صنایع دستی را از دیگر برنامه های ویژه این روز برشمرد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto