اخبار

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ تعداد بازدید: ۳۸۸

توسعه گردشگري با برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي عشاير در خراسان شمالي

توسعه گردشگري با برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي عشاير در خراسان شمالي

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین، این جشنواره را گامی در جهت توسعه گردشگری عشایر برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: برنامه هایی در جهت معرفی توانمندی های صنایع دستی و گردشگری استان در جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر برنامه ریزی شده است.

یزدان پناه تصریح کرد: این جشنواره که 23 و 24 خردادماه در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین برگزار می شود، با برپایی سیاه چادرهایی، محصولات غذایی و لبنی و نیز تولیدات صنایع دستی خراسان شمالی به نمایش گذاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه 14 استان کشور در این جشنواره حضور دارند و به ارائه صنایع دستی خود می پردازند، این جشنواره را فرصت مغتنمی در جهت معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و معرفی تولیدات و صنایع دستی عشایری برشمرد.

وی با بیان اینکه این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی با تولی گری اداره کل امور عشایر استان و مشارکت استانداری، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های متولی برگزار می‌شود افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی آداب و رسوم، سبک زندگی عشایری و آشنا شدن مردم با فرهنگ اقوام و طوایف مختلف عشایر کشور است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto