اخبار

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ تعداد بازدید: ۳۷۱

پلاک ماندگار بر سر در منزل پيشکسوت موسيقي مقامي خراسان شمالي نصب شد

پلاک ماندگار بر سر در منزل پيشکسوت موسيقي مقامي خراسان شمالي نصب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: پلاک ماندگار بر سر در منزل استاد عیسی قلی پور، نوازنده موسیقی مقامی خراسان شمالی و از بازماندگان بخشی های شمال خراسان، طی آیینی نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: امروز پنج شنبه 12 اردیبهشت ماه، با حضور جمعی از مردم فرهنگ دوست و مسئولان استان و شهرستان، پلاک ماندگار استاد عیسی قلی پور بر سر در منزل این نوازنده موسیقی مقامی نصب شد.

یزدان پناه تصریح کرد: طرح پلاک ماندگار، بر اساس وظایف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جهت حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی انجام می شود.

وی با بیان اینکه نخستین پلاک ماندگار در بجنورد، امروز بر سر در منزل استاد قلی پور نصب شد، افزود: این طرح برای چهره های ماندگار، شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی و هنری که در حوزه فعالیت خود مرزهای جدیدی را ترسیم کرده اند، انجام می شود.

وی عنوان کرد: استاد قلی پور تاکنون در جشنواره های متعددی شرکت و با کسب درجات بالا و لوح های ارزنده در سطح ملی و جهانی موجب سربلندی فرهنگ خراسان شمالی است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto