اخبار

۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ تعداد بازدید: ۴۵۳

سيل و بارندگي 6.5 ميليارد تومان به ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي خسارت وارد کرد

سيل و بارندگي 6.5 ميليارد تومان به ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي خسارت وارد کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: در اثر وقوع سیل و بارندگی های اخیر، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، 6.5 میلیارد تومان خسارت دید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: وقوع سیل و بارندگی های ماه جاری سبب بروز خسارت هایی به تأسیسات گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان شد.

یزدان پناه میزان آسیب های وارد شده به تأسیسات گردشگری استان را بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان برشمرد و افزود: همچنین بیش از یک میلیارد و 780 میلیون تومان نیز به حوزه میراث فرهنگی، خسارت وارد شده است.

وی عنوان کرد: میزان خسارت های احصا شده در حوزه صنایع دستی که غالبا مربوط به کارگاه های صنایع دستی و منازل فعالان این حوزه بود، 3 میلیارد و 150 میلیون تومان است.

وی با اشاره به آبگرفتگی محوطه مجموعه تاریخی مفخم بر اثر بارندگی هفته گذشته در بجنورد، تصریح کرد: این آبگرفتگی به سرعت تخلیه و رفع شد و آسیب چندانی متوجه این بنای تاریخی نشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در مجموع 6.5 میلیارد تومان به تأسیسات گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی این استان خسارت وارد شده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto