اخبار

۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ۱۸:۳۲ تعداد بازدید: ۴۵۲

اقامتگاه هاي بومگردي راز و جرگلان مورد استقبال گردشگران داخلي و خارجي قرار گرفت

اقامتگاه هاي بومگردي راز و جرگلان مورد استقبال گردشگران داخلي و خارجي قرار گرفت

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان راز و جرگلان از استقبال گردشگران داخلی و خارجی و همچنین مسافران نوروزی از اقامتگاه های بومگردی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، قاسم بهادری اظهار داشت: چهار اقامتگاه بومگردی گدرسن در روستای گز، آیدغدی در روستای دیدخ، توپراق در روستای گرکز و اشکان در روستای قره قانلوی شهرستان راز و جرگلان از مسافران نوروزی و گردشگران پذیرایی کردند.

بهادری تصریح کرد: تا کنون میهمانانی از اقصی نقاط کشور از جمله تهران، مشهد و... و نیز گردشگران خارجی در این بومگردی ها اقامت داشته و صنایع دستی قابل توجهی نیز از سوی این اقامتگاه ها به فروش رفته است.

وی عنوان کرد: دیدن مردمانی با لباس سنتی، صنایع دستی منحصر به فرد و اسب اصیل و فرهنگ و آیین‌های ترکمنی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این منطقه به‌شمار می‌رود.

وی افزود: اقامتگاه‌های بوم‌گردی راز و جرگلان با ظرفیت‌های ویژه، محیطی دلپذیر را فراهم کرده و با ارائه غذاهای محلی قُرمه، بیشمه، چکدرمه، قایش، قتلمه، قطاب و... از میهمانان و گردشگران پذیرایی می کنند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto