اخبار

۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶ تعداد بازدید: ۴۲۱

برگزاري اختتاميه جشنواره نوروزگاه خراسان شمالي در مجموعه فرهنگي تاريخي مفخم

برگزاري اختتاميه جشنواره نوروزگاه خراسان شمالي در مجموعه فرهنگي تاريخي مفخم

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برگزاری جشن و آیین های نوروزگاه از ابتدای نوروز تا کنون در استان گفت: اختتامیه این جشن ها امروز 15 فروردین ماه در بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی مستوفیان اظهار داشت: اختتامیه جشنواره نوروزگاه خراسان شمالی امروز 5 شنبه و مصادف با 15 فروردین ماه، در ساعت 19:30 دقیقه برپا می شود.

مستوفیان تصریح کرد: این مراسم همراه با برنامه های شاد و متنوع فرهنگی و آیین های سنتی در محل مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد برگزار و میزبان جمع زیادی از شهروندان، گردشگران و مسافران می شود.

وی با اشاره به برپایی بیش از 80 مراسم فرهنگی نوروزگاه در نقاط مختلف خراسان شمالی از ابتدای نوروز تا کنون، افزود: این مراسم و جشن ها که در محوطه آثار و بناهای تاریخی استان برگزار میشد با استقبال بی نظیر گردشگران و مسافران روبرو شد.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری نوروزگاه فرصت بسیار خوبی برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم استان است، عنوان کرد: اجرای موسیقی مقامی و سنتی، قوشمه و دف نوازی، تئاتر خیابانی، برپایی سیاه چادر عشایری و معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی و غذاهای سنتی از جمله برنامه های نورزگاه های استان است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto