اخبار

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ تعداد بازدید: ۵۵۲

20 پروژه گردشگري و صنايع دستي در خراسان شمالي افتتاح شد

20 پروژه گردشگري و صنايع دستي در خراسان شمالي افتتاح شد

20 پروژه گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در ششمین روز از دهه فجر، همزمان با 527 پروژه کشور در این حوزه به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل این اداره در آیین افتتاح و در تشریح پروژه های استان گفت: افتتاح هتل منصوری در مانه و سملقان، 12 اقامتگاه بومگردی، 4 کارگاه صنایع دستی و 2 کمپ گردشگری از جمله پروژه های قابل افتتاح است.

وی افزود: این پروژه ها با حجم سرمایه گذاری بیش از 11 و نیم میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات بانکی و سرمایه  بخش خصوصی در استان مورد بهره برداری قرار می گیرد که زمینه اشتغال 102 نفر با این پروژه ها فراهم می شود.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه ایجاد 48 بومگردی برای خراسان شمالی تعریف شده است که با مجموع پروژه هایی که امروز به افتتاح می رسد، شمار بومگردی استان به 42 واحد می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به افتتاح هتل منصوری آشخانه در این آیین اظهار کرد: ایجاد این مرکز اقامتی و رفاهی به دلیل قرار گرفتن در شاهراه اصلی، ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات به مردم دارد.

یزدان پناه همچنین با اشاره به پروژه های مرمتی حوزه میراث فرهنگی، گفت: هرساله اعتبارات زیادی برای این مهم هزینه می شود که هم اکنون مرمت امامزاده کوران، دهنه شیرین، باباقدرت، طاق تیموری، نظرگاه و... به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به ظرفیت های ویژه مانه و سملقان در حوزه میراث فرهنگی، عنوان کرد: وجود محوطه تاریخی ریوی در این شهرستان پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد که به دنبال ایجاد سایت موزه و معرفی و برندسازی این محوطه هستیم که این مهم در سال 98 استارت می خورد.

وی با بیان اینکه گردشگری و آثار تاریخی متعلق به تمام مردم است گفت: باید کمک کنیم و دست به دست هم دهیم تا این بخش را بیش از گذشته معرفی کنیم چرا که رونق گردشگری به نفع ما است و به توسعه همه جانبه استان کمک خواهد شد.

دکتر مونسان، معاون رئیس جمهور پس از سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی ابراز امیدواری کرد: افتتاح این پروژه ها مایه توسعه گردشگری و پیشرفت برای استان باشد.

گفتنی است؛527 پروژه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از 31 استان، روز گذشته طی مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از طریق ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto