اخبار

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸ تعداد بازدید: ۲۱۴

صدور کارت عضويت انجمن هاي ميراث فرهنگي در خراسان شمالي

صدور کارت عضويت انجمن هاي ميراث فرهنگي در خراسان شمالي

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع  دستی و گردشگری خراسان شمالی از صدورکارت عضویت برای اعضای انجمن های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: انجمن های میراث فرهنگی استان با هدف آگاهی بخشی و ترغیب مردم به حفظ ارزش‏های تاریخی و کهن و رعایت قوانین و مقررات ناظر بر آن به منظور پیشگیری از وقوع جرایم میراث فرهنگی شکل گرفته اند.

وی با اشاره به اهداف و ساختار تشکیل انجمن‌های مردم نهاد افزود: قانون گذار استفاده از ظرفیت سمن ها را برای تقویت، نگهداری و حفظ آثار ملی پیش بینی کرده است که از این ظرفیت قانونی باید به نحو شایسته ای استفاده شود.

وی گفت: تهیه و اجرای برنامه‏هایی به منظور جلب مشاركت عمومی و جذب مساعدت‏های مالی و معنوی مردم در كلیه مراحل شناسایی، ثبت، حفاظت، معرفی، پژوهش، آموزش میراث فرهنگی و همچنین همکاری با مراجع ذیصلاح برای برخورد با متخلفان در حوزه فعالیت سمن ها قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی عنوان کرد: عضوگیری طبق اساسنامه انجمن میراث فرهنگی در سطح استان انجام و پس از استعلام های لازم کارت عضویت این نیروهای داوطلبانه و علاقمند به میراث فرهنگی استان صادر می شود.

یزدان پناه گفت: با هدف گسترش فعالیت انجمن های میراث فرهنگی، این انجمن ها در بخش و دهستان ها نیز تشکیل شده است و گستره فعالیت آنها تمام مناطق دارای آثار باستانی استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست، برای تعدادی از اعضاء انجمن میراث فرهنگی روستاهای شهرستان گرمه کارت عضویت صادر و در ادامه برای سایر اعضای شهرستانها این کارت صادر خواهد شد. 

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto