اخبار

۲ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۰۹ تعداد بازدید: ۷۱۵

صندوق احياء با شهرداري بجنورد تفاهمنامه توسعه همکاري امضاء خواهد کرد

صندوق احياء با شهرداري بجنورد تفاهمنامه توسعه همکاري امضاء خواهد کرد

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی با اعضای شورای شهر و شهردار بجنورد دیدار و گفت و گو کرد و در این نشست مقرر شد پیش نویس توسعه همکاری­ها میان طرفین هر چه زودتر تهیه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، پرهام جانفشان در این دیدار با اشاره به نقش بناهای تاریخی احیاء شده در توسعه گردشگری شهرها، گفت: امروز اهمیت گردشگری مسئله­ ایی غیر قابل انکار است و اگر قرار است بجنورد در زمینه گردشگری به عنوان یک مقصد پربازدید شناخته شود، باید به دنبال ویژگی­های خاص برای این شهر همچون احیاء بناهای تاریخی باشیم.

او با تأکید بر حمایت صندوق احیاء بناهای تاریخی از سرمایه گذارای بخش خصوصی در مرمت و بهره برداری ابنیه دارای قابل واگذاری این شهر، تصریح کرد:« اگر ویژگی­های حائز اهمیتی همچون تأسیسات و زیرساخت های گردشگری در بجنورد را بتوان گسترش و ارتقاء داد، این شهر می تواند به عنوان «شهر گردشگر» معرفی شود

جانفشان، تصریح کرد: گردشگرانی که در ایران حضور می­یابند به دنبال دیدن شرایط متفاوت با آنچه تاکنون دیده ­­اند هستند و هدفشان از ورود به کشورمان آشنایی با فرهنگ و خرده فرهنگ­ها و نمادهای بصری آن­ها یعنی بناهای تاریخی و تجربه حضور و اقامت در چنین فضاهایی است.

مدیرعامل صندوق احیاء بناهای تاریخی، افزود: صندوق احیاء در فرصت های سرمایه گذاری خود نگاهی جدی به بجنورد خواهد داشت و امیدواریم در قالب گسترش همکاری­ها با مدیریت شهری مرکز استان خراسان شمالی، بتوانیم اتفاقات خوبی را در زمینه یاد شده رقم بزنیم.

در ادامه این نشست روح الله براتیان شهردار بجنورد، گفت: حضور مدیرعامل صندوق احیاء در شهر بجنورد فرصت مناسبی برای توسعه همکاری ها است، توسعه همکاری­هایی که یقیناً اثرات مثبت آن برای شهر بجنورد ملموس خواهد بود.

او خاطر نشان کرد: نگاه ما به توسعه شهری نگاهی فرابخشی است، ظرفیت­های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بجنورد در این نگاه جایگاه ویژه ایی دارد.

براتیان، افزود: هم اکنون همکاری های خوبی میان شهرداری بجنورد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی وجود دارد که در اختیار قرار گرفتن عمارت مفخم توسط این اداره کل نتیجه این همکاری های میان بخشی است.

همچنین در ادامه این دیدار ابراهیم امانی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد، گفت: توسعه گردشگری بجنورد نیاز به اقدامات اثربخش دارد و ما با اتکا به داشته­ های فرهنگی خود می توانیم به این مهم هر چه زودتر دست یابیم.

او افزود: حضور مدیرعامل صندوق احیاء می تواند فصل جدیدی برای احیاء بناهای تاریخی بجنورد با مشارکت مردمی باشد.

در پایان این دیدار مقرر شد پیش نویس تفاهمنامه توسعه همکاری­ها میان صندوق احیاء و شهرداری بجنورد به زودی تهیه شود.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto