آرشیو

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تعیین تکلیف و واگذاری قطعی تعدادی از پروژه‌های گردشگری این استان خبر داد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت:«عملیات اجرایی حفاظت و مرمت 50 قلم شیء تاریخی استان در سال جاری آغاز خواهد شد.»

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شیروان گفت:« بارش‌های شدید آخر هفته گذشته به یک اثر تاریخی این شهرستان خسارت وارد کرد.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از تولید بیش از 9000 ماسک و گان توسط هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، مجید سعیدیان روز شنبه 13 اردیبهشت ماه 99گفت:« براساس بررسی‌ها و پایش‌های اولیه روزهای اخیر مشخص شد بارندگی به حمام تاریخی شهرستان فاروج خسارت وارد کرده است.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنای دستی خراسان شمالی گفت:« بنای تاریخی مقبره شهدای شهرستان بجنورد در سال جاری مرمت و احیاء خواهد شد.»

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به ثبت اشیا تاریخی در سامانه «جام» افزود: تعداد 509 شی تاریخی در سال گذشته در این سامانه ثبت شده است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستیخراسان شمالی گفت: «448 طرح صنایع دستی در رشته های گلیم بافی، چادرشب بافی، چرم، بافتنی‌های سنتی و... در سال 98 درسامانه کارا ثبت شده است.»

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از بخشودگی اجاره بهای غرفه داران خانه صنایع دستی جاجرمی خبر داد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم از پایش بنا‌های تاریخی این شهرستان در پی بارش باران خبر داد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با توجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا، صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی استان با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه اصناف، فعالیت در کارگاه‌های خود را آغاز کردند.»

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در شهرستان مانه و سملقان با هدف اشتغال‌زایی و شتاب بخشی به توسعه در این شهرستان در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری تقویت می‌شود.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
معاون گردشگری خراسان شمالی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از 20 درصدی کمپینگ گردشگری فاروج گفت: «با هدف تسریع در بهره‌برداری، این پروژه به بخش خصوصی واگذار و به‌زودی تکمیل می‌شود.»

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
در حکمی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، سرپرست اداره متبوع در شهرستان اسفراین منصوب و معارفه شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
پوستر شعارسال

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری 5 حفار غیرمجاز در شیروان خبر داد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تدوین برنامه عملیاتی در راستای جهش تولید در حوزه صنایع‌دستی استان خبر داد.

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از رشد 43 درصدی بازدید از موزه‌های استان در سال 98 خبر داد.

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 53 متخلف در حوزه جرایم میراث فرهنگی در استان دستگیر شدند.»

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم گفت: «در سال گذشته 700 میلیون ریال به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع‌دستی در این شهرستان تسهیلات پرداخت شد.»