• باستان‌شناسان با توجه به معماری ویژهٔ این آتشکده که سقفی گنبددار است و باتوجه به لاشه‌سنگ و ملات ساروج به کار رفته که از مصالح ویژهٔ معماری ساسانی است، این آتشکده را مربوط به روزگار ساسانیان می‌دانند.

  • اسفراین کهن (شهر بلقیس) پس از اینکه در دوره صفوی رونق گرفت در سال 1731 میلادی توسط افغان ها تخریب شد و ساکنان آن شهر جدیدی را در نزدیکی شهر بلقیس ایجاد کردند.

  • این روستا با موافقت سازمان میراث فرهنگی در سال ۹۱ به عنوان منطقه نمونه ملی گردشگری نیز انتخاب شد

  • ارگ یا دژ باستانی آلما دوشن در بلندترین بخش کوهی بلند و استوانه ای شکل و منفرد قرار گرفته است، سطح این کوه نسبتا مسطح است.

  • با شنیدن نام قاجار همیشه عهدنامه های ننگین آن دوره در یاد ایرانیان تداعی میشود. اما بناهایی زیبا با معماری منحصر به فرد با ترکیب هنر های ایرانی نیز از میراث این دوره است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از انجام بازدیدهای سرزده از واحدهای پذیرایی بین‌راهی این شهرستان خبر داد و گفت: «نظارت و بازرسی‌ها از تأسیسات گردشگری در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا ادامه...
بیشتر بخوانید...

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ثبت گرمابه تاریخی باغشجرد اسفراین و خانه معین شیروان در فهرست آثار ملی واجد ارزش‌های تاریخی و فرهنگی خبر داد.
بیشتر بخوانید...

معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به انتشار فراخوان ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی، از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی استان دعوت کرد تا در زمان‌بندی تعیین‌شده نسبت به ثبت‌نام و شرکت در این رویداد اقدام کنند.
بیشتر بخوانید...

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به تعطیلی دوهفته‌ای و اعمال محدودیت‌های جدید در فعالیت تأسیسات گردشگری استان گفت: «نظارت‌ها و بازرسی در راستای اجرای کامل این مصوبه تشدید شده است.»
بیشتر بخوانید...

سرپرست معاونت گردشگری خراسان شمالی از صدور موافقت اصولی برای ایجاد یک واحد سفره‌خانه سنتی در شهرستان بجنورد خبر داد.
بیشتر بخوانید...

بازدیدهای سرزده از واحدهای پذیرایی بین‌راهی گرمه

١٣٩٩/٩/٨

ثبت دو اثر تاریخی خراسان شمالی در فهرست آثار ملی

١٣٩٩/٩/۴

فراخوان شرکت هنرمندان صنایع‌دستی خراسان شمالی برای دریافت مهر اصالت ملی

١٣٩٩/٩/۴

نظارت بر تأسیسات گردشگری خراسان شمالی در راستای اجرای کامل مصوبات ستاد کرونا

١٣٩٩/٩/٣

صدور موافقت اصولی برای ایجاد یک سفره‌خانه سنتی در بجنورد

١٣٩٩/٩/٣

با توجه به وظایف ذاتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر استفاده از ظرفیت افراد خلاق و متخصصان تحصیل‌کرده در راستای توسعه صنعت گردشگری و ایجاد ساختارهایی برای برقراری ارتباط بین صنعت، دانشگاه و بازار، اداره...بیشتر بخوانید...

اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی در نظر دارد نسبت به شناسایی پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت به منظور اجرای پروژه های «موزه مردم‌شناسی و تاریخ شهر اسفراین» و «موزه مردم‌شناسی و تاریخ شهر آشخان...بیشتر بخوانید...

فراخوان شناسایی پیمانکار جهت اجرای پروژه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالیبیشتر بخوانید...

فراخوان شناسایی سرمایه گذار جهت مشارکت برای تکمیل و بهره برداری از: ۱-مجتمع خدماتی عمومی بهداشتی گراتی ۲- مجموعه گردشگری پلمیس 3-اردوگاه گردشگری منطقه نمونه فیروزهبیشتر بخوانید...

فراخوان تشکیل اتاق فکر گردشگری خراسان شمالی

١٣٩٩/٨/٢١

فراخوان شناسايي پيمانکار جهت اجراي پروژه‌هاي اداره‌کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي خراسان شمالي

١٣٩٩/٨/١

فراخوان شناسايي پيمانکار جهت اجراي پروژه‌هاي اداره‌کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي خراسان شمالي

١٣٩٩/٨/١

فراخوان شناسایی سرمایه گذار جهت مشارکت برای تکمیل و بهره برداری

١٣٩٩/٧/٣٠

سرزمین مادری - میراث فرهنگی استان خراسان شمالی

١٣٩٩/٧/٢۴

اماکن تاریخی و دیدنی خراسان شمالی

١٣٩٩/٧/٢۴

دستاوردهای ۸ ساله اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی در دولت یازدهم و دوازدهم

١٣٩٩/٧/٢٣