کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در شهرستان مانه و سملقان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان حسین اصغر قنبرزاده از دستگیری سه مجرم حرفه ای با یک دستگاه فلزیاب و ادوات حفاری غیر مجاز در آشخانه توسط عوامل یگان حفاظت شهرستان مانه و سملقان با همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی خبر داد .

 

در این راستا سرهنگ حسین اصغر قنبر زاده فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی افزود : 21 اسفند ماه سال جاری بنابر گزارشی از سوی نمایندگی شهرستان مانه و سملقان مبنی بر اعلام مامورین کلانتری شهر آشخانه، خودروی مشکوکی توقیف شد و در بازرسی یه دستگاه فلزیاب به هراه تجهیزات حفاری و سه مجرم دستگیر شدند .

قنبرزاده افزود مجرمین دستگیر شده پس از تحقیقات اولیه جهت سیر پرونده تحویل مقامات قضائی گردیده و مسئول حقوقی این اداره کل  در محاکم قضائی اقامه دعوی خواهد نمود .

قنبر زاده ضمن تشکر از همکاری دستگاه های انتظامی و اطلاعتی و مدیر و کارکنان یگان حفاظت نمایندگی میراث فرهنگی مانه و سملقان اعلام کرد : یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی بصورت شبانه روزی کلیه محوطه های ، بنا ها و تپه های تاریخی را رصد نموده و از عموم هم استانیهای محترم درخواست نمود هر گونه فعالیت مشکوکی را با اداره میراث فرهنگی در شهرستانها در میان بگذارند .

روابط عمومی

تعداد بازديد: #49