اخبار

۱۰ تير ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴ تعداد بازدید: ۳۲۴

آمادگی خراسان شمالی برای ارائه خدمات به مسافران در تعطیلات تابستان

آمادگی خراسان شمالی برای ارائه خدمات به مسافران در تعطیلات تابستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافرین و زائرین در تعطیلات تابستان و عید سعید فطر برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محمد حسین علی نیا در نشست ستاد استاناجرایی خدمات سفر که چهارشنبه 5 تیرماه برگزار شد اظهار داشت: با توجه به پایان ماه مبارک رمضان و آغاز تعطیلات تابستان پیش بینی حضور حجم بالای مسافران را در سطح شهر و جاده های استان خواهیم داشت و بنابراین باید با ایجاد هماهنگی های مورد نیاز تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران از سوی استان فراهم شود.
علی نیا افزود: اعضاء ستاد خدمات سفر و دستگاه های اجرایی ذی ربط باید پیش بینی های لازم برای کنترل و مراقب محورها و جاده های استان و همچنین ارائه خدمات به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهند.
وی ادامه داد: باید از همه امکانات راهداری، حمل و نقل جاده ای و پلیس راه فرماندهی انتظامی استان برای ایمنی مردم و مسافران بهره مند شویم و همچنین ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای مانند جرثقیل سبک و سنگین برای خدمت رسانی در راهها ساماندهی و برای حضور به موقع در صحنه های حادثه مستقر شوند.
وی با بیان اینکه امسال ساماندهی خانه‌های مسافر از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است، تصریج کرد: برای افزایش امنیت خاطر مسافران خانه های مسافر موجود در سطح استان از سوی متولیان امر ساماندهی و در صورت نیاز به خانه مسافر جدیدی فراخوان های لازم داده شود.
علی نیا تاکید کرد: توصیه ما به اصناف فعالیت آنان به صورت شبانه روزی و کشیکی برای تامین‌مایحتاج مسافران است چرا که این کار علاوه بر رونق اقتصادی موجب جلب رضایتمندی مسافران نیز خواهد شد.
وی بیان داشت: برای کاهش شدت حادثه باید تمامی خودروهای شخصی مجهز به کپسول آتش نشانی باشند و همچنین در جاده ها و محورهای اصلی استان باید محل استقرار ماشین های آتش نشانی روستاها و دهیاری های مجهز به آن به گونه ای باشد که امکان دسترسی هرچه سریعتر به آنان در روستا و محور مربوطه هنگام وقوع حادثه وجود داشته باشد.
علی نیا تاکید کرد: شهرداری ها جهت زیباسازی و پاکسازی فضای عمومی شهر به منظور استقبال از مسافران تابستانی اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که شهری زیبا و پویا موجب جذب و ماندگاری مسافران خواهد شد.
وی ادامه داد:  در خصوص معرفی و اطلاع رسانی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی ها و طراحی های لازم را در دستور کار خود قرار دهند و همکاری  صدا و سیما نیز برای معرفی قابلیت ها و ظرفیت های استان در شبکه های سراسری بسیار موثر است.
وی نصریح کرد: سازمان هلال احمر استان با استقرار 18 پایگاه امداد و نجات و 19 آمبولانس در محورهای استان آماده خدمت رسانی به مردم است و همچنین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز مشکلات موجود در محورهای اصلی استان مانند تکمیل و ترمیم روشنایی ها، گاردریل ها و انجام عملیات خط کشی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران را برطرف نموده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته خدمات ارائه شده به مسافران از سوی استان در سال گذشته مطلوب بوده و منجر به کاهش تصدافات و تلفات جاده ای به ویژه در محور بجنورد به جنگل گلستان شده است و امسال نیز تمام تلاش خود را برای کاهش این گونه حوادث به کار خواهیم بست.
محمد حسین علی نیا با توجه به آغاز سفرهای تابستانی و تاکید بر کسب تمهیدات لازم توسط همه دستگاه های مسئول ،گفت: تلاش داریم 12 کیلومتر از محور ارتباطی چهار بانده بجنورد به گلستان در تابستان زیر بار ترافیکی برود

 

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

nkchto