اخبار

۱۰ تير ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴ تعداد بازدید: ۶۵

آمادگی خراسان شمالی برای ارائه خدمات به مسافران در تعطیلات تابستان

آمادگی خراسان شمالی برای ارائه خدمات به مسافران در تعطیلات تابستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافرین و زائرین در تعطیلات تابستان و عید سعید فطر برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محمد حسین علی نیا در نشست ستاد استاناجرایی خدمات سفر که چهارشنبه 5 تیرماه برگزار شد اظهار داشت: با توجه به پایان ماه مبارک رمضان و آغاز تعطیلات تابستان پیش بینی حضور حجم بالای مسافران را در سطح شهر و جاده های استان خواهیم داشت و بنابراین باید با ایجاد هماهنگی های مورد نیاز تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران از سوی استان فراهم شود.
علی نیا افزود: اعضاء ستاد خدمات سفر و دستگاه های اجرایی ذی ربط باید پیش بینی های لازم برای کنترل و مراقب محورها و جاده های استان و همچنین ارائه خدمات به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهند.
وی ادامه داد: باید از همه امکانات راهداری، حمل و نقل جاده ای و پلیس راه فرماندهی انتظامی استان برای ایمنی مردم و مسافران بهره مند شویم و همچنین ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای مانند جرثقیل سبک و سنگین برای خدمت رسانی در راهها ساماندهی و برای حضور به موقع در صحنه های حادثه مستقر شوند.
وی با بیان اینکه امسال ساماندهی خانه‌های مسافر از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است، تصریج کرد: برای افزایش امنیت خاطر مسافران خانه های مسافر موجود در سطح استان از سوی متولیان امر ساماندهی و در صورت نیاز به خانه مسافر جدیدی فراخوان های لازم داده شود.
علی نیا تاکید کرد: توصیه ما به اصناف فعالیت آنان به صورت شبانه روزی و کشیکی برای تامین‌مایحتاج مسافران است چرا که این کار علاوه بر رونق اقتصادی موجب جلب رضایتمندی مسافران نیز خواهد شد.
وی بیان داشت: برای کاهش شدت حادثه باید تمامی خودروهای شخصی مجهز به کپسول آتش نشانی باشند و همچنین در جاده ها و محورهای اصلی استان باید محل استقرار ماشین های آتش نشانی روستاها و دهیاری های مجهز به آن به گونه ای باشد که امکان دسترسی هرچه سریعتر به آنان در روستا و محور مربوطه هنگام وقوع حادثه وجود داشته باشد.
علی نیا تاکید کرد: شهرداری ها جهت زیباسازی و پاکسازی فضای عمومی شهر به منظور استقبال از مسافران تابستانی اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که شهری زیبا و پویا موجب جذب و ماندگاری مسافران خواهد شد.
وی ادامه داد:  در خصوص معرفی و اطلاع رسانی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی ها و طراحی های لازم را در دستور کار خود قرار دهند و همکاری  صدا و سیما نیز برای معرفی قابلیت ها و ظرفیت های استان در شبکه های سراسری بسیار موثر است.
وی نصریح کرد: سازمان هلال احمر استان با استقرار 18 پایگاه امداد و نجات و 19 آمبولانس در محورهای استان آماده خدمت رسانی به مردم است و همچنین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز مشکلات موجود در محورهای اصلی استان مانند تکمیل و ترمیم روشنایی ها، گاردریل ها و انجام عملیات خط کشی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران را برطرف نموده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی مطرح کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته خدمات ارائه شده به مسافران از سوی استان در سال گذشته مطلوب بوده و منجر به کاهش تصدافات و تلفات جاده ای به ویژه در محور بجنورد به جنگل گلستان شده است و امسال نیز تمام تلاش خود را برای کاهش این گونه حوادث به کار خواهیم بست.
محمد حسین علی نیا با توجه به آغاز سفرهای تابستانی و تاکید بر کسب تمهیدات لازم توسط همه دستگاه های مسئول ،گفت: تلاش داریم 12 کیلومتر از محور ارتباطی چهار بانده بجنورد به گلستان در تابستان زیر بار ترافیکی برود

 

آمار بازدید

nkchto