اخبار

۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵ تعداد بازدید: ۶۳۱

اولين مجوز خانه مسافر در خراسان شمالي صادر شد

اولين مجوز خانه مسافر در خراسان شمالي صادر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی محمد سویدانلوئی مدیر کل میراث فرهنگی استان گفت :در راستای تقویت و ارتقاء جایگاه گردشگری استان به لحاظ کمی وکیفی و همچنین ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی ساماندهی طرح خانه مسافر در استان در دستور کار قرار گرفت .

محمد سویدانلویی در ادامه گفت: بدین منظور یکی از دغد غه های مهم مسئولین طی چند سال اخیر ساماندهی خانه مسافر بوده است که به دلیل نبود یک دستور العمل واحد قادر به تامین خواسته ها به نحو دقیق و اصولی نبودیم که به حمد ا...با پیگیری بعمل آمده دستورالعمل ساماندهی و مدیریت خانه مسافر توسط سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کشور تهیه و به استانها ابلاغ شد.

 وی گفت : در این استان نیز موضوع خانه مسافر به جد در حال پیگیری می باشد که خوشبختانه اولین مجوز خانه مسافر به نام خانه مسافر حاج حسین در شهرستان اسفراین صادر شد.

سویدانلویی افزود: بدین منظور مقرر شد تا در اماکن مستعد اقامت مسافر بر اساس دستورالعمل جدید پروانه بهره برداری صادر گردد . وی به آن دسته از متقاضیان که قصد بهره برداری از منزل مسکونی خود را جهت اقامت مسافران دارند خواست تا با مراجعه به معاونت گردشگری این اداره کل و یا مراجعه به سایت  www.khaneh-mosafer.irیا نسبت به تشکیل پرونده و دریافت مجوز قانونی اقدام نمایند

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی همچین گفت در نظر داریم تا بعد از صدور مجوز های لازم در طرح خانه مسافر با پدیده افراد کارتن به دست که بصورت غیر مجار اقدام به اسکان مسافران می کنند برخورد نمائیم .

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto